Vila Hradec Králové

Přáním klienta byla touha žít v moderním domě.

POPIS PROJEKTU

Přáním klienta byla touha žít v moderním domě. Tím, že v této lokalitě nejsou již k dispozici stavební pozemky. Rozhodnutí bylo jednoznačné: celková masivní rekonstrukce se zachováním stávajícího objektu.

SPECIFIKA PROJEKTU

Stávající stavba z roku 2000 oplývá architekturou, která v dnešní době není nijak žádána. Největším úkolem byl zachovat hmotu objektu a dostat maximálního moderního vzhledu domu. Vypořádat se s omezeními stávající stavby tak, aby jsme dosáhli optimálního poměru investičních nákladů a využití možností stávajícího objektu.

Video
projektu

Již brzy

POUŽITÉ MATERIÁLY

Na dvoupodlažní hmotě navrženého domu se uplatňuje obklad z pískovce, který je kombinován s titanzinkovým plechem a cedrovým obkladem. Okenní a dveřní výplně jsou stávající, avšak došlo ke změně barevnosti do šedého antracitu. Sedlová střecha byla přepigmentována taktéž do barvy šedého antracitu.

NÁŠ ÚKOL

Jako generální dodavatel a architekt jsme měli za úkol vytvořit moderní dům a to i přes velká omezení limitovaná stávající stavbou. Došlo k dostavbě volně stojící garáže s rovnou střechou, která dopomohla modernímu vzhledu celého projektu.

Fotografie
projektu